Beyaz Yalıtım Levhası
Image

Beyaz yalıtım levhası EPS (expanded polystyrene) hammaddesinin ısıl işlem görmesi sonucu oluşan üründür. E sınıfı zor alevlenen bir malzemedir.10 kg/m- 32 kg/myoğunluklarda üretimi yapılabilmektedir.Polistiren hammaddesi kapalı gözenekli bir yapıya sahiptir. Bal peteği görünümlü hücrelerinin içerisinde durgun hava içerir.Malzeme üretim aşamasında kalıplardan çıktığı anda %98 oranında içerisinde durgun hava hapseder.EPS 'nin asıl kullanım amacı olan ısı yalıtımını bu durgun hava sağlamaktadır.Yoğunluğu üretimde kulanılan hammaddelerin tanecik büyüklüklerine göre değişim gösterirken , yoğunluk arttıkça ısı yalıtım değeri , basınç altında gösterdiği mukavamet , birim hacime düşen polistiren taneciği sayısı gibi değerlerde artar.Asit , tiner , Benzin gibi solvent bazlı ürünlere karşı aşırı hassas bir yapısı vardır. Eps diğer ısı yalıtım malzemeleri ile kıyaslandığında düşük yoğunluklarda da üretim yapılabilmesi ve daha ekonomik olması anlamında  oldukça tercih edilen bir malzemedir.

İçersinde bulunan şişirici gaz Pentan dışında hiçbir kimyasal gaz açığa çıkarmamaktadır. Bilindiği üzere Pentan gazının Sera etkisi (atmosfere zararı) yoktur. Tüm ürünler CE belgeli üretilmekte , Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen TS EN 13163 standartına uygun olarak üretimi sağlanmaktadır.

Çevreye olan etkisi yok denecek kadar azdır.Yapılan araştırmalara göre EPS tüm çöplerin ağırlığının binde birini (%0,1) oluşturmaktadır.


 

Teknik Özellikleri
Standart: TS EN 13163
Isı iletkenlik değeri:  0,041 W/mK
Yangın mukavemeti: EN ISO 11925-2 göre E
Yoğunluk: 16 kg/m3 Beyaz
Sabit Normal  Laboratuvar Şartlarında Boyutsal Kararlılık: ± % 0.5 DS (N) 5
Belirli Sıcaklık ve Nem Şartlarında Boyut Kararlılığı  : DS(70,90)1
Basma dayanımı (min.) (%10 deformasyon): CS (10) 60
Yüzey düzgünlüğü toleransı : P5


 

Boyutlar
Uzunluk: 1000 mm
Genişlik: 500 mm
Kalınlık: 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80 mm

Yukarıda belirtilen ölçüler standart ölçülerdir. Farklı ölçülerde kesim yapmak mümkündür. Farklı talepleriniz için lütfen firmamızın satış ekibiyle irtibat kurunuz.